Co to jest leasing konsumencki?

On 15 czerwca 2012

To oferta finansowania, która polega użyczeniu przez firmę leasingową przedmiotu (motocykla) osobie, która nie prowadzi działalności gospodarczej (oferta skierowana do odbiorców indywidualnych oraz gospodarstw domowych). Takiego leasingu nie rozlicza się podatkowo, a pod względem procedur i specyfiki, jest mocną alternatywą dla kredytu samochodowego. Od daty wprowadzenia na rynek – 1.07.2011 – zdobywa coraz większą popularność.

porady o leasingu, leasing na motocykl, leasing motocyklowy, online, przez internet

Sam kształt tego finansowania jest mocno zbliżony do standardowego leasingu wziętego na firmę, czyli – zawierać będzie opłatę wstępną, określoną ilość rat do spłaty oraz wykup (nieobowiązkowy, ale gwarantowany w każdej umowie).

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest kształt procesu weryfikacji klienta. Łatwiej dostać leasing konsumencki niż kredyt, ponieważ firmy leasingowe stosują swoje, bardziej liberalne procedury. Dodatkowo, osoba zainteresowana leasingiem konsumenckim nie musi stosować się do narzuconych przez Nadzór Bankowy ograniczeń – tzw. rekomendacji. Sprawdźmy leasing konsumencki, ponieważ może się okazać korzystniejszy względem finansowym i proceduralnym.

Comments are closed.